Časté dotazy

Jak mohu plavat s dítětem mladším, než 5 měsíců?

V tomto případě je vhodné "plavání" ve vaně přímo u Vás doma (tzv. vaničkování). V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

U malých miminek stačí pouze plínka do vody, nebo musí mít i klasické plavečky?

U nejmenších plavců bohatě postačí jednorázová plenka do vody. Pokud si ji zapomenete, můžete si ji koupit u instruktorky.

Poskytujete i individuální kurzy plavání?

Takové lekce zatím neposkytujeme. Plaveme v soukromém dětském bazénu, který si pronajímáme. Proto náklady na pronájem pouze za jednoho plavce jsou opravdu finančně velmi náročné.

Zajímáme mne více fotografií a ukázky lekcí, mohu je někde vidět?

Sledujte naše sociální sítě. Nejvíce jsme aktivní na Instagramu. Najdete zde hodně fotografií, ale také videa. Zároveň se vždy dozvíte aktuální informace.

Aktuální protiCovidová opatření

Před vstupem do šaten podepisujete čestné prohlášení o splnění jedné z podmínek aktuálních opatření případně se hlásíte na recepci. Tato kontrola je pro provozovatele bazénu. Na první lekci kurzu váš doklad o splnění jedné z podmínek pro vstup do bazénu kontroluje také přímo instruktorka. Od pondělí 22.11.2021 může na kurzy přijít dítě v doprovodu osoby: - s platným covid pasem - s průkazem o aplikaci první dávky + platný PCR test - s průkazem o prodělání onemocnění v posledních 180 dnech - s průkazem o nemožnosti se očkovat ze zdravotních důvodů (lékařem zapsaný v systému ISIN) + platný PCR test Děti se neprokazují.

Co když nám kurz přeruší Covidová opatření?

Pokud by opět nastala situace uzavření bazénů nemusíte se o své lekce bát. V případě, že budou Vládou ČR (nebo jiným příslušným orgánem) zavedena opatření proti šíření viru SARS-CoV-2, která budou zamezovat konání kurzů, garantujeme Vám odplavání lekcí v nejbližším možném termínu po uvolnění těchto opatření! Ke konkrétním situacím přistupujeme individuálně a vždy děláme maximum pro vaši spokojenost. Klientům navíc za vzniklé nepříjemnosti, ač ne naši vinou, převádíme více náhrad a nabízíme další benefity.

Jak často vypisujete kurzy? Kdy probíhají zápisy?

Plaveme do roka čtyři 10 týdenní bloky. Přes letní prázdniny neplaveme. Podzimní kurzy se plavou září-listopad, zimní listopad-leden, jarní únor-duben, letní duben-červen. Zápisy online se většinou vypisují měsíc před začátkem kurzu. Protože se po otevření zápisů po místech často rychle zapráší doporučujeme sledovat aktuality na webu nebo naše sociální sítě kde vždy o termínech předem informujeme. Jakmile s námi jednou plavate na pokračování v následném kurzu máte přednostní právo.

Jsem cizinec, probíhají kurzy i v angličtině?

Naše kurzy probíhají pouze v českém jazyce. Instruktor hodinu vede, vysvětluje správnost úchopů, komunikuje s dětmi, zpíváme české písničky,.. Je tedy potřeba alespoň minimální znalost českého jazyka. Ne že bychom anglicky nemluvili, ale vícejazyčná komunikaci narušuje lekci a ubírá pozornost dětí.

Jak je to s náhradami lekcí?

Náhrady lekcí jsou možné. Systém funguje tak, že si můžete nahradit absenci v jiném kurzu stejné nebo podobné věkové kategorie. Nevyčerpané náhrady, maximálně dvě, je také možné převést do následujícího kurzu. Do následujícího kurzu musíte být k využití náhrad zapsáni. Náhradu je možné uplatnit pouze v případě, že je ve vybrané lekci volné místo. Vše Vám poradí náš systém pro přihlášené členy.

Dáváte ukázkové hodiny?

Na naše kurzy je možné se přijít podívat po domluvě. Můžete ze břehu sledovat lekci a poté se rozhodnout k zápisu do kurzu. Pokud máte zájem si lekci jednorázově zkusit, za 400Kč za lekci je to po domluvě možné.

Co když nám kurz nebude vyhovovat?

Může se stát, že vaše miminko bude plakat, nebude ve vodě spokojené. Takové chování je u starších nováčků naprosto přirozené. Děti jsou chytré a čím jsou starší tím se samozřejmě i víc bojí neznámého. Přesto neztrácejte optimismus, většina dětí si po pár hodinách vodu oblíbí. Vždy miminko podporujte a situaci nevzdávejte. Miminko potřebuje vidět, že maminka se nebojí a voda je kamarád. Pokud nebudete s kurzem spokojeni nebo se vyskytne vážný zdravotní problém, pokusíme se spolu najít vhodné řešení a problém vyřešit. Peníze ale v takových případech nevracíme. Storno podmínky najdete v obchodních podmínkách na našich webových stránkách.

Kam dítě zařadit pokud mi systém nabízí více věkových rozmezí?

Každý rodič zná své dítě nejlépe. Je tedy především na vašem uvážení kam dítě zařadíte. Například máte dítě staré 8 měsíců. Systém Vám tak nabídne kurzy pro děti 8-12 měsíců a 12-18 měsíců. Berte v potaz, jak je Vaše dítko šikovné. Např. dítě, které teprve leze, je lepší zařadit do skupiny 8-12 měsíců, než 12-18m. Na druhou stranu naše instruktorka k dětem vždy přistupuje individuálně a děti většinou rychle i pokročilejší děti dohoní. Důležité je, aby je kurz bavil a všechny úkoly dělaly s chutí.

Mohou s dítětem chodit plavat oba rodiče/babičky/jiní dospělí?

Do prostoru bazénu a do vody může s dítětem pouze jeden doprovod. Vaše návštěva může sledovat z chodby za sklem. Jde o bezpečnostní, ale také hygienické důvody. K tomu máme zkušenost, že dítě je vždy mnohem soustředěnější a uvolněnější pokud chodí vždy jen jeden rodič a nikdo další ho zbytečně nerozptyluje.

Je moje dítě začátečník, nebo pokročilý?

Děti do kurzu rozdělujeme především podle věku. Náplň kurzu je pak upravena motorickým schopnostem dětí daného věku. Tedy pokud jste zatím nenavštěvovali kurzy plavání vůbec nevadí. Běžně zařazujeme děti "začátečníky" mezi "pokročilé". Děti se ve vodě navzájem motivují a vždy k nim přistupujeme individuálně. Pokud si stále nevíte rady napište nám nebo zavolejte :)

Kolik kurz stojí? Jaké nabízíte slevy?

Cena pro kurzy pro sezonu 2021/22 je stanovena v Juliši na 380,- Kč za lekci, v Roztkokách 320,- Kč. Kurzy mívají zpravidla 10 lekcí a je nutné zaplatit předem celý kurz. Nabízíme věrnostní slevy. Čím déle s námi plavete tím méně platíte. Dále máme sourozenecké slevy. Pokud Vás zajímají bližší informace napište nám. Na naše kurzovné je možné čerpat příspěvěk od vaší zdravotní pojišťovny jedenkrát do roka. Případně můžete využít fakturaci na bonusový pogram vašeho zaměstnavatele.

Probíhá na konci kurzu focení?

Ano, ke konci kurzu probíhá focení dětí, včetně focení nebo natáčení pod vodou. Fotky fotí naše instruktorky na digitální zrcadlovku ve speciálním podvodním obalu. Tato služba je zdarma. Neočekávejte však prosím profesionální fotografie ve velké kvalitě, jde především o památku. Profesionální focení nenabízíme.