Časté dotazy

Jak mohu plavat s dítětem mladším, než 5 měsíců?

V tomto případě je vhodné "plavání" ve vaně přímo u Vás doma (tzv. vaničkování). V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

U malých miminek stačí pouze plínka do vody, nebo musí mít i klasické plavečky?

U nejmenších plavců bohatě postačí jednorázová plenka do vody. Pokud si ji zapomenete, můžete si ji koupit u instruktorky.

Poskytujete i individuální kurzy plavání?

Takové lekce zatím neposkytujeme. Plaveme v soukromém dětském bazénu, který si pronajímáme. Proto náklady na pronájem pouze za jednoho plavce jsou opravdu finančně velmi náročné.

Co když nám kurz přeruší Covidová opatření?

Rok 2020/2021 nás hodně potrápil. Přesto věříme, že následující sezona se poplave bez přerušení. Pokud by opět nastala situace uzavření bazénů nemusíte se o své lekce bát. V případě, že budou Vládou ČR (nebo jiným příslušným orgánem) zavedena opatření proti šíření viru SARS-CoV-2, která budou zamezovat konání kurzů, garantujeme Vám odplavání lekcí v nejbližším možném termínu po uvolnění těchto opatření! Ke konkrétním situacím přistupujeme individuálně a vždy děláme maximum pro vaši spokojenost. Klientům navíc za vzniklé nepříjemnosti, ač ne naši vinou, převádíme více náhrad a nabízíme další benefity.

Jsem cizinec, probíhají kurzy i v angličtině?

Naše kurzy probíhají pouze v českém jazyce. Instruktor hodinu vede, vysvětluje správnost úchopů, komunikuje s dětmi, zpíváme české písničky,.. Je tedy potřeba alespoň minimální znalost českého jazyka. Ne že bychom anglicky nemluvili, ale vícejazyčná komunikaci narušuje lekci a ubírá pozornost dětí.

Jak je to s náhradami lekcí?

Náhrady lekcí jsou možné. Systém funguje tak, že si můžete nahradit absenci v jiném kurzu stejné nebo podobné věkové kategorie. Nevyčerpané náhrady, maximálně dvě, je také možné převést do následujícího kurzu. Do následujícího kurzu musíte být k využití náhrad zapsáni. Náhradu je možné uplatnit pouze v případě, že je ve vybrané lekci volné místo. Vše Vám poradí náš systém pro přihlášené členy.

Dáváte ukázkové hodiny?

Na naše kurzy je možné se přijít podívat vždy po domluvě. Můžete ze břehu sledovat lekci a poté se rozhodnout k zápisu do kurzu. Pokud máte zájem si lekci jednorázově zkusit, za 400Kč za lekci je to po domluvě možné.

Co když nám kurz nebude vyhovovat?

Může se stát, že vaše miminko bude plakat, nebude ve vodě spokojené. Takové chování je u starších nováčků naprosto přirozené. Děti jsou chytré a čím jsou starší tím se samozřejmě i víc bojí neznámého. Přesto neztrácejte optimismus, většina dětí si po pár hodinách vodu oblíbí. Vždy miminko podporujte a situaci nevzdávejte. Miminko potřebuje vidět, že maminka se nebojí a voda je kamarád. Pokud nebudete s kurzem spokojeni nebo se vyskytne vážný zdravotní problém, pokusíme se spolu najít vhodné řešení a problém vyřešit. Peníze ale v takových případech nevracíme. Storno podmínky najdete v obchodních podmínkách na našich webových stránkách.

Kam dítě zařadit pokud mi systém nabízí více věkových rozmezí?

Každý rodič zná své dítě nejlépe. Je tedy především na vašem uvážení kam dítě zařadíte. Například máte dítě staré 8 měsíců. Systém Vám tak nabídne kurzy pro děti 8-12 měsíců a 12-18 měsíců. Berte v potaz, jak je Vaše dítko šikovné. Např. dítě, které teprve leze, je lepší zařadit do skupiny 8-12 měsíců, než 12-18m. Na druhou stranu naše instruktorka k dětem vždy přistupuje individuálně a děti většinou rychle i pokročilejší děti dohoní. Důležité je, aby je kurz bavil a všechny úkoly dělaly s chutí.

Je moje dítě začátečník, nebo pokročilý?

Děti do kurzu rozdělujeme především podle věku. Náplň kurzu je pak upravena motorickým schopnostem dětí daného věku. Tedy pokud jste zatím nenavštěvovali kurzy plavání vůbec nevadí. Běžně zařazujeme děti "začátečníky" mezi "pokročilé". Děti se ve vodě navzájem motivují a vždy k nim přistupujeme individuálně. Pokud si stále nevíte rady napište nám nebo zavolejte :)

Mohou s dítětem chodit plavat oba rodiče/babičky/jiní dospělí?

Ano, u nás je možné, aby s jedním dítětem přišlo více dospěláků. Plave vždy jeden a další může sledovat ze břehu, natáčet, fotit. Dokonce se můžete v bazénu střídat, např. dnes já a příští týden manžel.

Probíhá na konci kurzu focení?

Ano, ke konci kurzu probíhá focení dětí, včetně focení nebo natáčení pod vodou. Fotky fotí naše instruktorky na digitální zrcadlovku ve speciálním podvodním obalu. Tato služba je zdarma. Neočekávejte však prosím profesionální fotografie ve velké kvalitě, jde především o památku. Profesionální focení nenabízíme.